Χαιρετισμός

Αγαπητοί Φοιτητές,
Με ιδιαίτερη χαρά, η Πρόεδρος και το Ακαδημαϊκό Προσωπικό του Τμήματος Νοσηλευτικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, σας καλωσορίζουν στο 1ο Winter School του Τμήματός μας.

Το Τμήμα Νοσηλευτικής του Π.Θ., συμμετέχοντας διαρκώς και δυναμικά στα δρώμενα της νοσηλευτικής φοιτητικής οικογένειας, καταβάλλει τα μέγιστα για ένα ενδιαφέρον πρόγραμμα, το οποίο περιλαμβάνει βασικές, ανώτερες και εξειδικευμένες νοσηλευτικές κλινικές δεξιότητες.

Επιπρόσθετα, η συμμετοχή προσκεκλημένων διακεκριμένων εκπαιδευτών εγγυώνται μία υψηλού επιπέδου επιστημονική εκδήλωση.

Μετά την επιτυχή διοργάνωση του 1ου μας Summer School, θεωρήσαμε σημαντικό, να διατηρήσουμε ζωντανό το θέμα της εκπαίδευσης σε δεξιότητες της νοσηλευτικής επιστήμης και πρακτικής.

Σας ευχαριστούμε όλους για ακόμη μία φορά!

Η Πρόεδρος και το Ακαδημαϊκό Προσωπικό

• ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΔΟΣΟΛΟΓΙΚΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ

• ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ, ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ, ΑΛΛΑΓΗ ΤΡΑΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΤΟΜΩΝ – ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΡΑΜΜΑΤΩΝ

• ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ – ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΙΚΑ ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΩΝ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΦΛΕΒΙΚΩΝ ΚΑΘΕΤΗΡΩΝ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΥΠΕΡΗΧΟΥ

• ΣΑΚΧΑΡΩΔΗΣ ΔΙΑΒΗΤΗΣ – ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ, ΥΠΟΔΟΡΙΕΣ, ΑΝΤΛΙΕΣ

• ΑΚΡΟΑΣΗ ΘΩΡΑΚΑ – ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΟΙΛΙΑΣ -ΗΛΕΚΤΡΟΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ

• ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΖΩΗΣ – ΧΡΗΣΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟΥ ΑΠΙΝΙΔΩΤΗ

• ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΛΚΩΝ ΚΑΤΑΚΛΙΣΗΣ

• ΚΑΘΕΤΗΡΙΑΣΜΟΣ ΟΥΡΟΔΟΧΟΥ ΚΥΣΤΕΩΣ – ΜΟΝΙΜΟΣ, ΔΙΑΛΛΕΙΠΩΝ, ΑΥΤΟΚΑΘΕΤΗΡΙΑΣΜΟΣ

• ΠΟΛΥΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΥΠΝΟΥ – ΒΑΣΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΥΠΝΟΥ

• ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΦΛΕΒΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ

• ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΗ ΑΡΤΗΡΙΟΦΛΕΒΙΚΗΣ ΑΝΑΣΤΟΜΩΣΗΣ ΓΙΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ

• ΕΝΤΕΡΙΚΗ ΣΙΤΙΣΗ – ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΡΙΝΟΓΑΣΤΡΙΚΟΥ ΚΑΘΕΤΗΡΑ

• ΑΥΤΟΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΡΜΑΤΟΣ

• ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΤΡΑΧΕΙΟΣΤΌΜΙΑΣ – ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΜΕ ΝΕΦΕΛΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΑΣΘΕΝΗ ΜΕ ΤΡΑΧΕΙΟΣΤΟΜΙΑ

Κοινοποίησε το!

Συμμετέχουν ήδη 42 Φοιτητές και Επαγγελματίες Υγείας σε Εκπαιδεύσεις

Γίνε και εσύ μέλος του ΕΡ.ΕΚ.ΤΡ.ΑΣ.